Vištienos Projektas Baltijos Šalyse

Vištienos Projektas Lietuvoje, Latvijoje:

 

Baltijos Maisto Organizacijos nariai yra susieti su daugeliu skirtingų užsiėmimų. Vienas iš jų – vištų auginimas ir perdirbimas. BMO atstovavimas paukštininkystės sektoriuje plečiasi į žemės ūkio, maisto pramonės ir prekybos sektorius, nes tai vienija ūkininkus, gamintojus ir prekybos organizacijas. Atsižvelgiant tik į Lietuvos paukštienos sektorių, šie BMO nariai – AB “Vilniaus Paukštynas”, AB “Kaišiadorių Paukštynas” ir UAB “Vičiūnų grupė” – yra didžiausi paukštienos gamintojai Lietuvoje.

Pagal Lietuvos statistinius duomenis, 112.8 tūkstančių tonų šviežios vištienos ir jos produktų buvo pagaminta 2015 metais. Taip pat, net 73.16 tūkstančių tonų šios, pagamintos, vištienos buvo parduota Lietuvos rinkoje.

Remiantis BMO narių suteikta informacija, 2015 metais šios įmonės nariai pagamino 80.8 tūkstančius šviežios vištienos ir jos produktų. Šis kiekis reprezentavo 71.6% vištienos ir produktų sektoriaus Lietuvoje, taip parodant, kad BMO yra vienas iš svarbiausių tiekėjų Lietuvos rinkoje. BMO nariai eksportavo net 48% pagamintos vištienos bei jos produktų.

Su tikslu, kad jos kientai būtų aprūpinti saugia ir aukštos kokybės vištienos produkcija, BMO atstovai nustatė bei laikosi tarptautinių maisto valdymo standartų, taip pat, pasaulinio maisto apsaugos standarto, kurie yra kokybės ir saugumo kontrolės pagrindas. Pradedant nuo veisimo ir užbaigiant esminiais etapais, t.y pagaminimu bei pristatymu rinkai.

2015 metais, net 48% BMO pagamintos šviežios vištienos ir jos produktų buvo parduoti ne Lietuvos sektoriuje, o tarptautinėje rinkoje. Aukšti gamybos standartai bei pastovi vieta rinkoje, pateikia BMO kaip svarbią vištienos sektoriaus figūrą ir tarptautinėje rinkoje. Taip pat, 2015 metais BMO pardavė 54.7 tūkstančio (76% visos produkcijos) šviežios vištienos gaminių Baltijos šalyse (Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje). 74% procentai šios buvo parduoti Lietuvos rinkoje, 15% buvo parduoti Latvijos rinkoje ir 11% buvo parduoti Estijos rinkoje.

BMO nariai eksportuoja vištienos gaminius į daugybę įvairių valstybių: Baltijos šalis, Daniją, Olandiją, Vokietiją, Jungtinę Karalystę, Airiją, Prancūziją, Austriją, Italiją, Ispaniją, Rusiją, Baltarusiją, Siera Leonę, Vietnamą bei Liberiją. Baltijos Maisto Organizacijos nariai yra aktyvūs visose trijose Baltijos valstybėse bei turi ilgai trunkančius santykius su prekybos kompanijomis, kurios suteikia priėjimą prie plataus prekybos tinklo. Šis tinklas susideda iš paskirstymo kanalų: mažmeninės prekybos tinklai, nepriklausomos parduotuvės, viešbučiai, restoranai bei kavinės. Visa ši informacija puikiai atspindi tai, kad Baltijos Maisto Organizacija yra lyderė vištienos produkcijos srityje jos taikomosiose rinkose.

 

 

Comments are closed.

© 2013 BFO. Visos teisės saugomos.